تبلیغات پزشکان

تبلیغات شما با تعرفه مناسب

کلیک کنید

سامانه اطلاعات پزشکان تهران
مراکز ترک اعتیاد

آمارگیر سایت
راه های تقویت استخوان ها

استخوان های بدن انسان از مقدار بسیار زیادی کلسیم تشکیل شده است اما چگونه می توان به رشد استخوان ها و تقویت آنها کمک کرد به گزارش پزشک آدرس راه مصطفی لعل شاطری: استخوان ‌بندی یا اسکلت انسان (Human skeleton) آن بخش از بدن انسان است که از جنس استخوان بوده و به عنوان نگهدارنده ساختمان بدن و ایستایی آن در برابر نیروی جاذبه و سرعت بخشیدن به حرکت بدن (locomotion) عمل می‌کند.

راه های تقویت استخوان ها اسکلت بدن هر فرد از تعدادی استخوان درست شده است. این استخوان ها ساختار بدن را می سازند و باعث حرکتِ بدن می شوند و همچنین از اعضای داخلی بدن محافظت می نمایند اما جالب است بدانید با استفاده از گروهی از مواد غدایی قادر به هرچه مستحکم تر نمودن استخوان های بدن خود می باشید چنانچه  در این باره از حضرت محمد (صَلى الله عَليه وَ آله) روایت شده است که ایشان بیان داشته اند:اللَّحمُ وَاللَّبَنُ يُنبِتانِ اللَّحمَ ويَشُدّانِ العِظامَ، وَاللَّحمُ يَزيدُ فِي السَّمعِ وَالبَصَرِ؛ گوشت و شيربخورید، چرا که گوشت مى رويانند و استخوان ها را استحكام مى بخشند؛ و گوشت ، شنوايى و بينايى را افزون مى كند؛ و نیز از احمد بن محمّد بن ابى نصر نقل شده است که : امام رضا (عَليه السَلام) فرمودند: اى احمد! ميل تو به سبزى ها چگونه است؟
عرض کردم: همه را دوست دارم.
پس حضرت فرمودند: اگر چنين است، بر تو باد خوردن چغندر؛ چرا كه در آن، شفاى هر دردى است، استخوان را درشت (محکم) مى كند و گوشت را مى رويانَد.


علاوه بر این امام رضا (عَليه السَلام) می فرمایند: انجير، بوى بد دهان را مى بَرَد، دهان و استخوان ها را استحكام مى بخشد، مو بر مى روياند، درد را مى بَرَد و با وجود آن، ديگر به دارويى نياز نيست؛ و نیز اما صادق (عَليه السَلام) بیان می دارند: أكلُ الباقِلّى يُمَخِّخُ السّاقَينِ، ويَزيدُ فِي الدِّماغِ، ويُوَلِّدُ الدَّمَ الطَّرِيَّ؛ خوردن باقلا، استخوان هاى ساق را تراكم درونى مى دهد، توان مغز را افزون مى سازد و خون تازه توليد مى كند؛ و همچنین امام صادق (عَليه السَلام) فرموده اند : سنجد، گوشتش گوشت مى روياند، هسته اش استخوان را رشد مى دهد، پوستش پوست را مى پرورد و (استخوان) ساق پا را نيز قوى مى سازد.

کلمات کليدي : مواد غذایی مناسب رشد استخوان بلند شدن قد راه های افزایش تراکم تراکم استخوانی

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 3 آذر ماه ، 1393 توسط admin  چاپ مطلب

مرتبط با موضوع :

 دکتر ابولفضل صالح راد  [دوشنبه، 5 تير ماه ، 1396]
 پرفسور دکتر کامران عدلی  [يكشنبه، 28 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر مهرداد محمدپور  [يكشنبه، 28 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر شهاب الدین بهرامی  [شنبه، 27 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر نرجس سروش-  [شنبه، 27 خرداد ماه ، 1396]
 خواص درمانی پونه  [دوشنبه، 3 آذر ماه ، 1393]
 کمبود این ویتامین باعث کوتاه شدن عمر می شود  [يكشنبه، 2 آذر ماه ، 1393]
 تاثیرات مهم بیماری پوستی آرتریت روماتوئید  [يكشنبه، 2 آذر ماه ، 1393]
 تاثیر شغل افراد بر قدرت حافظه  [يكشنبه، 2 آذر ماه ، 1393]
 راهکارهای مهم کاهش چربی دور شکم  [يكشنبه، 2 آذر ماه ، 1393]

نام شما: [ کاربر جدید ]

عنوان:
 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**

کد امنيتي : lap20qey
تايپ کد امنيتي : [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 3
تعداد آراء: 1


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد

اشتراک گذاري مطلب