تبلیغات پزشکان

تبلیغات شما با تعرفه مناسب

کلیک کنید

سامانه اطلاعات پزشکان تهران
مراکز ترک اعتیاد

آمارگیر سایت
رابطه غلظت خون با مصرف شکلات

امروزه مصرف شکلات و قهوه در بسیاری از افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است این قهوه که به گونه ای جایگزین چای خودمان است دارای خواص و عوارض خاصی است به گزارش پزشک آدرس یک پژوهشگر طب سنتی گفت: قهوه مقوی قلب و مغز و مفرح بدن است، باعث تحریک و افزایش ادراکات اعصاب می‌شود. همچنین، شکلات ضررش از قهوه بیشتر است به سبب غلظت زیادی که دارد دیر هضم است و امکان تقلبی بودن آن زیاد خواهد بود.

 

رابطه غلظت خون با مصرف شکلاتقهوه یکی از نوشیدنی‌هایی است که مصرف آن در جامعه زیاد است. قهوه دارای خواصی است که از این جهت مورد توجه قرار گرفته است.

فاطمه علیزاده پژوهشگر طب سنتی می‌گوید: طب ایرانی معتقد است آب حاصل از آب شدن یخ برای اعصاب و احشا مضر است. در طب جدی گفته شده که مولکول‌های آب شکسته و به صورت نانویی عمل می‌کند و باعث شکنندگی و پارگی رگ‌های ریز و مویرگ‌ها می‌شوند. سرفه‌ها را تشدید می‌کند.

قهوه در صورات مصرف به اعتدال آن مقوی قلب، مقوی مغز و مفرح بدن است، باعث تحریک و افزایش ادراکات اعصاب می‌شود. ادرار آور است که درمان بسیاری از بیماری‌ها نظیر آب آوردن شکم توصیه به مصرف آن می‌شود.

البته با توجه به منافعی که دارد مدر صورت استفاده بیش از حد مضراتی نیز به همره دارد که می‌توان به تپش قلب، سرگیجه، تب و بی‌خوابی اشاره کرد البته باید دانست که اعتیاد آور است و توصیه شده که زیاد و به صورت مداوم مصرف نشود.

چای از نظر ترکیب شیمیایی مشابه قهوه است اما مضرات آن کمتر است. چای سبز محرک اعصاب و عضلات است. شکلات ضررش از قهوه بیشتر است به سبب غلظت زیادی که دارد دیر هضم است. اگر فرد معده سالمی دارد، مصرف مخلوط آن با شیر مناسب است ولی چون شکلات قیمت زیادی دارد امکان مخلوط بودنش با چیزهای دیگر یا فاسد بودنش یا مخلوط بودنش با آرد و شکر یا تقلبی بودن آن وجود دارد، به همین دلیل توصیه شده که مصرف نشود.

در طب سنتی گفته شده که آب حاصل از آب شدن یخ و برف نباید مصرف شود. ظرفی را پر کرده و در فریزر گذاشته تا یخ ببندد در صورتی که این یخ آب شود مصرف این آب مضر خواهد بود.کلمات کليدي : رابطه غلظت خون با شکلات عوارض مصرف شکلات عوارض مصرف قهوه خواص قهوه خواص جالب مصرف شکلات تلخ

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 5 آذر ماه ، 1393 توسط admin  چاپ مطلب

مرتبط با موضوع :

 دکتر ابولفضل صالح راد  [دوشنبه، 5 تير ماه ، 1396]
 پرفسور دکتر کامران عدلی  [يكشنبه، 28 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر مهرداد محمدپور  [يكشنبه، 28 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر شهاب الدین بهرامی  [شنبه، 27 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر نرجس سروش-  [شنبه، 27 خرداد ماه ، 1396]
 آموزش شناسایی پزشک بی تجربه  [چهارشنبه، 5 آذر ماه ، 1393]
 درمان تورم پروستات با طب سنتی  [چهارشنبه، 5 آذر ماه ، 1393]
 ممنوعیت خوردن کله پاچه  [چهارشنبه، 5 آذر ماه ، 1393]
 مصرف قلیان و آلوده شدن خون فرد به بنزن  [سه شنبه، 4 آذر ماه ، 1393]
 نکات مهم و جالب مسواک زدن  [سه شنبه، 4 آذر ماه ، 1393]

نام شما: [ کاربر جدید ]

عنوان:
 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**

کد امنيتي : fey92tuw
تايپ کد امنيتي : [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد

اشتراک گذاري مطلب