تبلیغات پزشکان

تبلیغات شما با تعرفه مناسب

کلیک کنید

سامانه اطلاعات پزشکان تهران
مراکز ترک اعتیاد

آمارگیر سایت
راهکار جلوگیری از چوبی شدن عروق قلب

قلب یکی از اعضای حیاتی است که وظیفه آن پمپاژ کردن خون تمیز به سایر اعضای بدن می باشد به گزارش پزشک آدرس پدر پیوند قلب ایران با اشاره به اینکه متأسفانه در کشور ما سن ابتلا به تصلب شرائین پائین آمده است، گفت: به علت گران بودن شدید هزینه‌های درمان و مشکلات جدی وحتی عوارض پس از بیماری، بهترین راه در این زمینه سرمایه گذاری در امر پیشگیری است

 

راهکار جلوگیری از چوبی شدن عروق قلبمحمد حسین ماندگار در آستانه برگزاری روز ملی آترواسکلروز (چوبی شدن عروق قلب) اظهار داشت: همین امر و بررسی راهکارهای عملیاتی در زمینه دارو و درمان به اهمیت برگزاری کنفرانس یک روزه آترواسکلروز می‌افزاید.

وی عنوان کرد: عواملی نظیر کنترل و شناخت دیابت، کنترل فشارخون، فعالیت‌های بدنی مناسب، داشتن رژیم غذایی مناسب، کاهش آلودگی‌های زیست محیطی مانند کاهش آلودگی هوا، صوتی و امواج رادیویی و امواجی که به صورت مرتب فرستاده می‌شود برای پیشگیری از ابتلا به تصلب شرائین بسیار مهم است.

پدر پیوند قلب ایران هشدار داد: حال آن که عدم رعایت موارد مهم به عنوان ریزفاکتورهای مهم تلقی می شود که شانس فرد را برای ابتلا به این بیماری نیز افزایش خواهد داد.

به گفته وی افزایش مصرف کالری، پُرخوری، چاقی و بی تحرکی هم از دیگر عوامل افزایش دهنده ابتلا به تصلب شرائین محسوب می‌شود.

فوق تخصص جراحی قلب و عروق تصریح کرد: بدون شک ریزفاکتورهای کوچک تر که تا حدی شناخته شدند اما در سطح جامعه نیازمند بررسی هستند باید توسط دانشمندان و محققان شناسایی شوند تا توسط نهادهای دولتی برای کاهش ابتلا به تصلب شرائین نیز گام‌های مثبت برداشته شود.

وی تأکید کرد: متأسفانه درگیری افراد به تصلب شرائین در سنین کم که دور از انتظار ماست؛ موجب از کار افتادگی بیشتر، شیوع سکته‌های قلبی و سایر مشکلات در کشور می‌شود که بدون شک نیازمند توجه جدی مردم به سلامت فردی وخانوادگی و نیز توجه جدی ترمسولان مربوطه است.

وی در پاسخ به اینکه "شما برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی و تن سالم چه نکاتی را رعایت می‌کنید"؛ تصریح کرد: من هم جزو کسانی هستم که مشمول انتقاد هستم. چرا که به اندازه کافی ورزش نمی‌کنم و تغذیه ام هم مناسب نیست. که البته بخش قابل توجهی از آن به خاطر نوع شغل ومسئولیت‌های پزشکی و حرفه ای ام است. در حالیکه به همه توصیه می‌کنم تا حد زیادی این نکات را رعایت کنند و برای حفط سلامت شان تلاش جدی کنند.

ماندگار گفت: تمام افراد جامعه باید ورزش را به عنوان قسمت اصلی زندگی روزمره خود قرار دهند، اما متأسفانه اغلب مردم با این زندگی شهری از این مسایل مهم غافلند. حال آنکه مقداری از آن ناشی از تنبلی و ترافیک است که امکان رفتن به مکان‌های ورزشی و به تبع آن فعالیت‌های بدنی را از ما سلب می‌کند البته مسایل دیگر نیز در این باره دخالت دارند.

ماندگار بیان کرد: اما برای داشتن فعالیت‌های بدنی در زندگیمان باید فضا سازی کنیم. زیرا به نظر من عدم فعالیت‌های بدنی و کم تحرکی ناشی از بهانه آوردن‌های بی مورد ست.

گفتنی است همایش آترواسکلروز روز 5 نوامبر-جمعه 14 آذر-  از ساعت 8 صبح در هتل آزادی پارسیان و با همکاری انجمن‌های آترواسکلروز، قلب، سکته‌های مغزی و اینترونشنال کاردیولوژی، بخش قلب و عروق شرکت سانوفی و دهها متخصص از سراسر کشور برگزار می‌شود.کلمات کليدي : راهکار جلوگیری از چوبی شدن عروق قلب بیماری های قلب مشکلات قلبی ضربان نامنظم قرص قلب سکته قلبی

ارسال شده در مورخه : شنبه، 8 آذر ماه ، 1393 توسط admin  چاپ مطلب

مرتبط با موضوع :

 دکتر ابولفضل صالح راد  [دوشنبه، 5 تير ماه ، 1396]
 پرفسور دکتر کامران عدلی  [يكشنبه، 28 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر مهرداد محمدپور  [يكشنبه، 28 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر شهاب الدین بهرامی  [شنبه، 27 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر نرجس سروش-  [شنبه، 27 خرداد ماه ، 1396]
 ساخته شدن واکسن استنشاقی سرخک  [شنبه، 8 آذر ماه ، 1393]
 گیاه نعناع و درمان یبوست  [پنجشنبه، 6 آذر ماه ، 1393]
 رفع مشکل صورت های استخوانی  [پنجشنبه، 6 آذر ماه ، 1393]
 رابطه مصرف قهوه و ورزش  [پنجشنبه، 6 آذر ماه ، 1393]
 با این پروتئین از آلزایمر دور شوید  [پنجشنبه، 6 آذر ماه ، 1393]

نام شما: [ کاربر جدید ]

عنوان:
 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**

کد امنيتي : qan37qiv
تايپ کد امنيتي : [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد

اشتراک گذاري مطلب