تبلیغات پزشکان

تبلیغات شما با تعرفه مناسب

کلیک کنید

سامانه اطلاعات پزشکان تهران
مراکز ترک اعتیاد

آمارگیر سایت
موفقیت آزمایش‌های واکسن ابولا
بیماری ویروسی آبولا که ابتدا در کشور های آفریقایی شیوع یافت قربانیان زیادی گرفت و هم اکنون دانشمندان درصدد پیدا کردن واکسن رای این بیماری هستند به گزارش پزشک آدرس دانشمندان در روند واکسن ابولا یک گام دیگر به جلو برداشته‌ و به مرحله کارآزمایی‌هایی کارآیی در مقیاس بزرگ این واکسن نزدیکتر شده‌‌اند.

موفقیت آزمایش‌های واکسن ابولا


آزمایش این واکسن بوسیله دانشمندان آمریکایی بر روی ۲۰ فرد سالم که در معرض خطر ابتلا به این بیماری نبوده‌اند و نتایج آن در ژورنال پزشکی نیوانگلند منتشر شده است، نشان داد که واکسن هیچ اثر جانبی وخیمی ندارد و همانطور که امید می‌رفت باعث ایجاد پاسخ ایمنی بر ضد ویروس ابولا شد.

این واکسن که به طور مشترک بوسیله شرکت گلاکسواسمیت کلاین و انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا (NIAID) ساخته شده است حاوی ژنی برای پروتئین سطحی ابولا است که درون یک آدنوویروس بی‌ضرر شمپانزه‌ای قرار داده شده است.

دکتر آنتونی فاوچی رئیس NIAID درباره این واکسن گفت پژوهشگران در NIAID در بتسدای مریلند از ۲ سپتامبر کارآزمایی بر روی این واکسن را شروع کرند و مسیر تسریع‌شده تولید این واکسن می‌تواند به کارآزمایی بر روی ۱۵۰۰۰ در لیبریا و سیرالئون در میانه ماه ژانویه بینجامد.

سایر مطالعات کوچک بر روی واکسن که بر روی هم ۲۶۰ نفر را در برمی‌گیردِ، قرار است در مالی، بریتانیا و سوئیس انجام شود و تا ماه آینده داده‌های آنها بدست آید. ریپلی بالو که رئیس بخش تولید واکسن ابولا در شرکت GSK ld این شرکت پیش از آنکه بتواند طرح‌هایش برای بررسی‌های کارآیی را نهایی کند، به این داده‌ها نیاز دارد. بالو می‌گوید کارآزمایی‌هایی در حال انجام می‌تواند روشن کند کدام دوز این واکسن قوی‌ترین پاسخ‌های ایمنی بدون عوارض جانبی را ایجاد کند.

این دانشمندان در مقاله‌شان در نشریه پزشکی نیوانگلند نتایج دو دوز متفاوت واکسن را گزارش کرده‌‌اند. دوز بالاتر باعث پاسخ‌های آنتی‌بادی و سلول‌های ‌T در افراد مورد آزمایش شد، اما دو نفر از آنها تب گذرایی ایجاد کرد. تب نشانه اولیه خود ابولا هم هست و واکسنی که درجه حرارت بدن را بالا ببرد ممکن است باعث نگرانی بی‌مورد درباره ابتلای فرد به بیماری شود.

بالو می‌گوید: «ما دوزی از واکسن را می‌خواهیم که هم ایمنی‌زا باشد و هم پروفایل عوارض جانبی قابل‌قبولی داشته باشد، از جمله میزان پایین تب.«

کلمات کليدي : موفقیت آزمایش‌های واکسن ابولا واکسن های کشف شده واکسن آبولا قیمت واکسن واکسن با بیمه

ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 9 آذر ماه ، 1393 توسط admin  چاپ مطلب

مرتبط با موضوع :

 پرفسور دکتر کامران عدلی  [يكشنبه، 28 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر مهرداد محمدپور  [يكشنبه، 28 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر شهاب الدین بهرامی  [شنبه، 27 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر نرجس سروش-  [شنبه، 27 خرداد ماه ، 1396]
 فوق تخصص های غدد،رشد و متابولیسم کودکان  [پنجشنبه، 25 خرداد ماه ، 1396]
 برای آنفلوآنزا، آسپیرین مصرف نکنید  [يكشنبه، 9 آذر ماه ، 1393]
 رابطه آوای قرآن کریم و کاهش استرس و درد  [شنبه، 8 آذر ماه ، 1393]
 روش به تاخیر انداختن چرب شدن پوست  [شنبه، 8 آذر ماه ، 1393]
 بیماری های چشمی افراد افسرده  [شنبه، 8 آذر ماه ، 1393]
 رابطه مصرف غذای مانده با سرطان  [شنبه، 8 آذر ماه ، 1393]

نام شما: [ کاربر جدید ]

عنوان:
 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**

کد امنيتي : ruj86qun
تايپ کد امنيتي : [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد

اشتراک گذاري مطلب