تبلیغات پزشکان

تبلیغات شما با تعرفه مناسب

کلیک کنید

سامانه اطلاعات پزشکان تهران
مراکز ترک اعتیاد

آمارگیر سایت
علت اینکه عمر زنان از مردان بیشتر است
افزایش طول عمر به عوامل مختلفی می تواند بستگی داشته باشد اما یکی از این دلایل به جنسیت اشخاص بر می گردد به گزارش پزشک آدرس گزارشات و تحقیقات حاکی از آن است که معمولا زنان بیش از مردان عمر می کنند. تفاوت طول عمر زنان با مردان به طور میانگین پنج سال است اما چه عاملی باعث این تفاوت می شود؟

علت اینکه عمر زنان از مردان بیشتر است


مردان از نظر روان شناختی و بیولوژیکی از زنان ضعیف‌ترند، دلایل این امر آن است که زنان در دوران جنینی از مردان مقاوم‌ترند؛ در دوران بارداری، جنین مذکر بیشتر در معرض عفونت‌های رحم قرار می‌گیرد و از نظر فیزیکی رشد کمتری نسبت به جنین مونث دارد و این بدین معناست که احتمال مرگشان به علت رشد ناکافی مغز بیشتر است.

حوادث غیر مترقبه، سومین دلیل مرگ و میر مردان است، در حالی که حوادث غیر مترقبه برای زنان ششمین عامل مرگ و میر است و این نیز به علت بیولوژی بدن مردان است، لوب پیشانی که مسئول محاسبه خطر است، در مردان بسیار آهسته تر از زنان عمل می‌کند.

به گفته محققان، زنان دیرتر از مردان دچار بیماری‌های قلبی می‌شوند؛ بیماری‌های قلبی‌عروقی برای هر دو جنس از عوامل اصلی مرگ و میر است، اما برای مردان بیش از زنان اتفاق افتاده و کشنده‌تر است. بیماری‌های قلبی در 30 تا 40 سالگی به سراغ مردان می‌آید اما زنان معمولا 10 سال دیرتر از مردان به این عارضه دچار می‌شوند و تا زمان یائسگی از بیماری‌های قلبی در امان‌اند.

همچنین زنان روابط اجتماعی قوی‌تری دارند؛ مطابق با پژوهشهایی که در سال 2010 در دانشگاه بیرمنگام صورت گرفت، مشخص شد: احتمال مرگ افراد با ارتباطات اجتماعی قوی 50 درصد کمتر از کسانی است که روابط اجتماعی ضعیفی دارند. اغلب مردان مایل‌اند که استرس و مشکلات را نزد خود نگه دارند. این در حالی است که زنان مسائل و مشکلات خود را با دیگران در میان می‌گذارند.

از سوی دیگر، زنان بیش از مردان به سلامت خود اهمیت می‌دهند؛ بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، مردان در طول سال 24 درصد کمتر از زنان به پزشک مراجعه می‌کنند و 22 درصد بیشتر از زنان از انجام آزمایش کلسترول می‌گریزند. در واقع بیش از یک چهارم مردان، مراجعات پزشکی به طور دائم ندارند.

 آماری که در سال 2012 به دست آمده، نشان می‌دهد از هر پنج مرد یک نفر دفترچه بیمه ندارد. مردان اغلب نشانه و علائم بیماری را انکار کرده و به پزشک مراجعه نمی‌کنند. تمامی این موارد باعث می‌شود مردان عمر کوتاهتری نسبت به زنان داشته باشند.

کلمات کليدي : علت اینکه عمر زنان از مردان بیشتر است راهکار افزایش عمر چگونگی افزایش عمر روشهای افزایش عمر روانشناسی جنسیت

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 10 آذر ماه ، 1393 توسط admin  چاپ مطلب

مرتبط با موضوع :

 دکتر ابولفضل صالح راد  [دوشنبه، 5 تير ماه ، 1396]
 پرفسور دکتر کامران عدلی  [يكشنبه، 28 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر مهرداد محمدپور  [يكشنبه، 28 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر شهاب الدین بهرامی  [شنبه، 27 خرداد ماه ، 1396]
 دکتر نرجس سروش-  [شنبه، 27 خرداد ماه ، 1396]
 درمان این بیماری خطرناک با قهوه  [دوشنبه، 10 آذر ماه ، 1393]
 راهکار افزایش جذب آهن از غذا  [دوشنبه، 10 آذر ماه ، 1393]
 روشی طبیعی برای پرپشت شدن موها  [دوشنبه، 10 آذر ماه ، 1393]
 جوانی پوست و میوه های مفید برای آن  [يكشنبه، 9 آذر ماه ، 1393]
 خواص مصرف یک لیوان آب انار  [يكشنبه، 9 آذر ماه ، 1393]

نام شما: [ کاربر جدید ]

عنوان:
 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**

کد امنيتي : get02qon
تايپ کد امنيتي : [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 4.5
تعداد آراء: 2


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد

اشتراک گذاري مطلب