سلامت قلب با نمک رژیمی تاریخ : چهارشنبه، 2 دي ماه ، 1394
موضوع :


در این روزهایی که آلودگی هوا ، فست فود ها و رژیم های غذایی ناسالم ، کم تحرکی و نا پرهیزی همه و همه دست به دست هم داده اند تا سلامت قلب ما را تهدید کنند ، در میان طعم دهنده های غذایی ، نمک از همه خطرساز تر به نظر می رسد.
اما بدون نمک هم که غذاها خوشمزه نمی شوند! پس چه کنیم؟!
در این مقاله با ما همراه باشید.اگر می‌خواهید طعم شوری را در غذاهایتان داشته باشید ، به جای نمک معمولی از نمک رژیمی استفاده کنید و به هیچ وجه نمک را به سفره‌هایتان وارد نکنید. نمک طعام از کلروسدیم و نمک رژیمی از کلروپتاسیم تشکیل شده ، به همین علت استفاده از نمک رژیمی در ضرورت توصیه می‌گردد.

جالب است بدانید که نمک رژیمی نه تنها باعث بالا رفتن فشارخون نمی‌شود بلکه فشارخون را کاهش داده و به سلامتی قلب و عروق هم کمک خواهد کرد.

سازمان بهداشت جهانی معتقد است که افراد باید کمتر از ۶ گرم نمک در روز استفاده کنند که متأسفانه در کشور ما این میزان به شدت بیشتر است زیرا تمامی افراد نمک زیادی مصرف می‌کنند اما باید سعی شود تا جایی که امکان دارد به جای نمک از چاشنی‌های دیگر مثل فلفل، زنجبیل، دارچین، آویشن یا طعم دهنده‌های دیگر در غذاها استفاده شود.

افرادی که فشارخون بالا دارند با مصرف زیاد نمک وضعیت‌ شان بدتر خواهد شد و بالا رفتن فشارخون عاملی برای پیدایش سکته‌های مغزی و قلبی است. پس توصیه می‌کنیم کسانی که فشارخون دارند استفاده از نمک را به حداقل رسانده و نمک رژیمی را در سبد غذایی خود جایگزین نمک معمولی نمایند.


نمک,نمک رژیمی,فشار خون,سلامت قلب و عروق,پیشگیری از سکته قلبیمنبع این مقاله : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان ایران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی
http://pezeshkaddress.com

آدرس این مطلب :
http://pezeshkaddress.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2385