کورتون خوب است یا بد ؟ تاریخ : پنجشنبه، 3 دي ماه ، 1394
موضوع :


در میان داروها ، کورتون همیشه به از بین بردن سریع علائم بیماری مشهور بوده است.در عین حال کمتر کسی است که از عوارض شدید این دارو چیزی نشنیده باشد. در این مقاله قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که آیا این دارو عطایش به لقایش می ارزد یا نه ؟ با ما همراه باشید.به گزارش پزشک آدرس ، دکتر حمید عمادی ، متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به نسخه‌ای که اکثر پزشکان برای افراد مبتلا  به بیماری‌هایی همچون سرماخوردگی می‌پیچند، گفت: بسیاری از پزشکان برای افراد مبتلا به بیماری‌هایی نظیر سرماخوردگی داروهایی از قبیل کورتون را تجویز می‌کنند.

وی همچنین افزود : این قبیل داروها به دلیل اثر بخشی سریع و بهبود علائم ظاهری بیماری ، طرفداران زیادی دارد.

دکتر عمادی در توضیح عوارضی که مصرف این داروها به همراه دارد ، گفت : این دارو به ظاهر بیماری را از بین می‌برد اما در واقع سیر بهبود واقعی بیماری را طولانی کرده و در برخی موارد دیده شده که باعث ایجاد و تشدید عفونت‌هایی در بدن بیمار می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد : به هنگام ابتلا به چنین بیماری‌هایی استفاده از داروها و روش‌هایی که به طور واقعی بیماری را از بین می‌برند همچون استراحت ، تغذیه مناسب ، رعایت نکات بهداشتی و پوشاندن بدن به اندازه کافی در مقابل سرما به جای استفاده از کورتون توصیه می‌شود.


کورتون,عوارض کورتون,مصرف کورتون,داروی کورتونمنبع این مقاله : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان ایران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی
http://pezeshkaddress.com

آدرس این مطلب :
http://pezeshkaddress.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2386