از مضرات وای فای اطلاع دارید؟ تاریخ : يكشنبه، 6 دي ماه ، 1394
موضوع :


تکنولوژی قرار بود روزگاری به افزایش سلامتی و بهبود سطح زندگی انسان ها کمک کند. اگر منصفانه نگاه کنیم ، در رسیدن به این هدف تا حدودی موفق و تا حدودی نیز نا موفق بوده است. از میان فناوری هایی که امروزه ما انسان ها درگیر آنها هستیم ، امروز قرار است به تکنولوژی وای فای بپردازیم.البته قرار نیست (ما کلا این اخلاق را نداریم!) که سیاه نمایی کنیم ، فقط قرار است کمی اطلاعات شما را راجع به این فناوری و مضرات آن افزایش دهیم و البته مثل همیشه راهکاری هم برای حفظ سلامتی شما در مقابل آن ارائه کنیم.
پس با ما همراه باشید.همان طور که می دانید برای اتصال به اینترنت از طریق دستگاه های بی سیم مثل موبایل ، تبلت و لپ تاپ به مودم وای فای نیازمندیم. این مودم ها از خود امواج الکترومغناطیسی ساطع می‌کنند که می‌تواند برای سلامتی بسیار خطر آفرین باشد. تحقیقاتی که در سازمان بهداشت آمریکا انجام شد نشان داد که این مودم ها تاثیرات مخربی بر رشد گیاهان و انسان‌ها دارند.

قرار گرفتن در معرض امواج الکترومغناطیسی وای‌فای می تواند آسیب های زیادی به بدن وارد کند که تعدادی از آنها را برای شما لیست کرده ایم :

1 - عدم تمرکز حواس
2 - اختلال در خواب 
3 - خستگی مزمن 
4 - گوش درد
5 - سردرد های شدید و مداوم

ضمن اینکه به موارد فوق ، افزایش خطر ابتلا به سرطان مغز را نیز اضافه کنید.

همان طور که گفتیم ، قرار نیست در این مقاله به شما بگوییم که همین الان ، مودم وای خود را به سطل آشغال انداخته و زندگی بدون اینترنت را تجربه کنید! اما راهکار هایی برای اینکه کمتر به سلامتی شما آسیب وارد شود را ذکر می کنیم :

1 - تا جایی که امکان دارد سعی کنید به جای وسایل ارتباطی و تلفن‌های بی‌سیم ، از نوع سیم‌دار و کابل‌دار آن استفاده کنید.
 
2 - اگر از مودم وای فای استفاده می‌کنید آن را در اتاق خواب یا آشپزخانه نگذارید. 

3 - حتما قبل از خواب تمام دستگاه‌های مرتبط با وای‌فای را خاموش کنید. 

4 - در صورت استفاده نکردن از این وسایل در طول روز ، حتی برای مدت زمان کم ، آن را خاموش کنید.


مضرات وای فای,امواج وای فای,پیشگیری از سردردمنبع این مقاله : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان ایران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی
http://pezeshkaddress.com

آدرس این مطلب :
http://pezeshkaddress.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2389