خواص ضد سرطانی پرتقال تاریخ : دوشنبه، 7 دي ماه ، 1394
موضوع :


تا به حال نام آنتی اکسیدان را شنیده اید؟ معمولا این کلمه هر جا به کار برده شود ، پیشگیری یا درمان سرطان نیز آنجا شنیده می شود.در این مقاله قرار است راجع به میوه ای صحبت کنیم که با داشتن سرشار آنتی اکسیدان ، دشمن سرسخت سرطان است.پرتقال!به گزارش پزشک آدرس ، تحقیقات انجام شده بیانگر آن است که ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در پرتقال از ابتلا به انواع سرطان ها از جمله : سرطان دهان ، سرطان مری ، سرطان کولون و حنجره پیشگیری می کند.

همچنین پرتقال سرشار از ویتامین C است که از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی نیز جلوگیری می کند و در مقابل بیماری های ویروسی همچون سرماخوردگی و آنفلوانزا بدن را مقاوم می سازد.

منابع سرشار فیبر موجود در این میوه همچنین باعث کنترل کلسترول خون می شود ، به همین علت به افرادی که چربی خون بالایی دارند توصیه می شود روزانه سه لیوان آب پرتقال خانگی مصرف کنند.

پزشکان توصیه می کنند که در کنار مصرف آب پرتقال ، روزانه یک لیوان چای سبز مصرف کنید ، به این علت که این دو مکمل یک دیگر بوده و دشمن سرطان هستند!

علاوه بر خواص ضد سرطانی ، پرتقال خواص التیام بخش زیادی برای پوست دارد و از پیری زودرس جلوگیری می کند.


خواص ضد سرطانی پرتقال,آنتی اکسیدان طبیعی,ویتامین c,سلامت قلب,پیشگیری از سرطانمنبع این مقاله : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان ایران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی
http://pezeshkaddress.com

آدرس این مطلب :
http://pezeshkaddress.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2390