حجامت برای چه کسانی خوب است؟ تاریخ : دوشنبه، 7 دي ماه ، 1394
موضوع :


امروزه در جامعه ایران شاهد این هستیم که اقبال عمومی مردم به طب سنتی و اسلامی روز به روز در حال افزایش است. در این میان نام حجامت بیش از هر چیز به گوش می خورد.اما آیا این روش درمان برای همه قابل تجویز است؟ و اینکه آیا هر کسی صلاحیت این را دارد که بدن خود را به تیغ او بسپاریم؟
اگر شما هم راجع به حجامت اطلاعات چندانی ندارید ، این مقاله را تا پایان بخوانید.به گزارش پزشک آدرس ، دکتر سید مهدی میر غضنفری ، متخصص فیزیولوژی و مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه حجامت یکی از روشهای پیشگیری و درمان در طب سنتی است ، عنوان کرد : در صورتی که تجویز حجامت و همچنین تعداد دفعات و نحوه انجام آن توسط پزشک متخصص طب سنتی صورت گیرد می‌تواند فواید بسیاری برای بدن داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: چنانچه حجامت توسط افراد نا آگاه و غیر متخصص تجویز و انجام شود ، ممکن است خطرات جدی به همراه داشته باشد.

دکتر میر غضنفری در ادامه افزود : عمل حجامت برای افراد سرد مزاج که فشار خون پایینی دارند توصیه نمی‌شود و بیشتر برای افرادی با مزاج گرم که ممکن است دارای علائمی همچون حرارت بالای بدن، پوست جوش دار، خارش و همچنین تلخی دهان ، خونریزی لثه و خون دماغ هستند ، توصیه می گردد و حجامت برای این افراد بسیار مفید است.

وی در توضیح فواید حجامت اضافه کرد : این عمل به تصفیه خون ، خون‌ سازی و تقویت سیستم انعقاد خون در بدن کمک می‌کند و همچنین در تقویت سیستم ایمنی بدن نیز اثر گذار است. همچنین در برخی موارد باعث کاهش درد در بدن می‌شود و در مواردی به طور غیر مستقیم به از بین بردن عوارضی مانند موهای زائد و آکنه نیز کمک می‌کند.


حجامت,فواید حجامت,کاهش فشار خون با حجامت,تقویت بدن,طب سنتی,طب اسلامیمنبع این مقاله : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان ایران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی
http://pezeshkaddress.com

آدرس این مطلب :
http://pezeshkaddress.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2391