پوست مرغ را مصرف نکنید! تاریخ : يكشنبه، 27 دي ماه ، 1394
موضوع :


گوشت مرغ سال هاست که جایگاه ویژه ای در سبد غذایی ایرانیان پیدا کرده است. با توجه به اینکه گوشت مرغ اکثرا به شکل صنعتی به سفره های ما وارد می شود ، در این مقاله با ذکر دلایلی از شما می خواهیم که تا آنجا که ممکن است ، از مصرف پوست مرغ اجتناب کنید.
با ما همراه باشید.به گزارش پزشک آدرس ، دکتر خدیجه رحمانی متخصص تغذیه در مصاحبه ای با باشگاه خبرنگاران جوان گفت : اکثر چربی های مضر موجود در بدن مرغ ، در زیر پوست آن تجمع می کنند و به همین علت استفاده از پوست مرغ توصیه نمی شود. بنابراین بهتر است که افراد به هنگام استفاده از گوشت مرغ حتما پوست آن را جدا کنند. 
 
دکتر رحمانی همچنین اضافه کرد : از آنجاییکه در پرورش مرغ به شیوه صنعتی ، از هورمون‌ های مختلفی استفاده می شود ، این هورمون‌ ها دقیقا در زیر پوست مرغ جمع می شوند و بنابراین استفاده از پوست آن می‌تواند باعث بروز مشکلات هورمونی برای افراد از جمله رویش خارج از کنترل موهای زائد شود. 
 
وی در پایان افزود : مصرف پوست مرغ به ویژه در افراد مبتلا به بیماری‌ های قلبی و عروقی ، بیماری‌ های متابولیک و یا هایپرلیپید به هیچ وجه توصیه نمی شود چرا که پوست مرغ حاوی مقادیر بالایی از چربی هاست و اسید چرب اشباع و کلسترول بالایی را در خود ذخیره دارد.


پوست مرغ,کلسترول,گوشت مرغ,بیماری قلبی عروقی,مشکلات هورمونی,بیماری متابولیک,پرورش صنعتی مرغمنبع این مقاله : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان ایران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی
http://pezeshkaddress.com

آدرس این مطلب :
http://pezeshkaddress.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2393