با خوردن ته دیگ لاغر شوید! تاریخ : دوشنبه، 28 دي ماه ، 1394
موضوع :


رژیم غذایی سالم علی الخصوص برای کسانی که قصد کاهش وزن خود را دارند ، همیشه به معنای نخوردن نیست! گاهی می توان با جایگزین کردن یک غذا به جای غذای دیگر ، به راحتی به وزن دلخواه خود رسید. شاید به اشتباه تصور شود که ته دیگ باعث چاق شدن افراد می گردد. در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که این گونه نیست!
با ما همراه باشید.به گزارش پزشک آدرس ، دکتر کیومرث دانشور عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ، از ته‌ دیگ به عنوان یکی از پنج غذای سالم نام برد و اضافه کرد : ته‌ دیگ در کنار نان برشته ، حلیم ، ماکارونی و سیب زمینی پنج غذای سالمی هستند که مصرف آنها سلامت افراد را تضمین می‌کند.

وی افزود : به افرادی که قصد کاهش وزن دارند توصیه می کنیم که برنج را از سبد غذایی خود حذف کرده و ته‌ دیگ را جایگزین آن کنند ، به طور مثال به جای خوردن چلو خورش ، ته دیگ و خورش مصرف کنند.

دکتر دانشور همچنین اضافه کرد : در مصرف ته‌دیگ محدودیتی وجود ندارد و افراد می‌توانند ته دیگ را به هر اندازه که می‌خواهند مصرف کنند ، همچنین در نوع ته دیگ نیز محدودیتی وجود ندارد و هر نوع ته‌ دیگی شامل ته‌ دیگ سیب زمینی ، برنج و نان برای لاغر شدن قابل استفاده است.

این فوق تخصص تغذیه ، درباره نوع روغن مصرفی در پخت ته دیگ به نکته مهمی اشاره کرد و افزود : در صورتی که در پخت ته دیگ از روغن امگا 3 استفاده شود ، آن ته دیگ قطعا سالم خواهد بود و با خیال راحت می توان آن را مصرف کرد.

به یاد داشته باشید که ته‌ دیگ سالم به رنگ طلایی و یا قهوه‌ای روشن است و ته دیگ های سوخته سرطان زا می باشند.


فواید ته دیگ,غذای سالم,لاغری با رژیم غذایی سالم,ته دیگ برنج,ته دیگ سیب زمینیمنبع این مقاله : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان ایران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی
http://pezeshkaddress.com

آدرس این مطلب :
http://pezeshkaddress.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2394