تبلیغات پزشکان

تبلیغات شما با تعرفه مناسب

کلیک کنید

سامانه اطلاعات پزشکان تهران
مراکز ترک اعتیاد

آمارگیر سایت
خواص گرمک - پزشک آدرس

من ((گرمك )) هستم

هزار و یك خاصیت دارم كه از آن جمله دوست كبد هستم و كلیه ها را از سنگ پاك مى كنم

من داراى اكسیر جوانى هستم و اگر خانمها مرا به شكل ماسك به چهره بگذارند چین و چروك و لكهاى سیاه صورتشان برطرف خواهد شد و...


من ((گرمك )) هستم

هزار و یك خاصیت دارم كه از آن جمله دوست كبد هستم و كلیه ها را از سنگ پاك مى كنم

من داراى اكسیر جوانى هستم و اگر خانمها مرا به شكل ماسك به چهره بگذارند چین و چروك و لكهاى سیاه صورتشان برطرف خواهد شد و...

من ((گرمك )) غذاى مطلوب بیماران مى باشم . با این كه از خانواده ى خربزه هستم معذلك این مثل ایرانى كه مى گوید ((هر كس خربزه مى خورد باید پاى لرزش بنشیند)) در حق من صدق نمى كند. هر چند كه من هم مانند سایر اقسام خربزه مثل شهرى ، شخته و غیره امراض خفته و نهفته مخصوصا تب و نوبه را زنده و آشكار مى كنم ، ولى آن قدرت و توانایى را دارم كه این امراض را قبل از ظاهر شدن درمان نموده و جلوگیرى كنم . چون میزان قند در من خیلى كم ، بلكه نزدیك به هیچ است . مبتلایان به مرض قند كه از خوردن انواع خربزه محروم مى باشند، مى توانند با خیال راحت مرا نوش جان كنند و از منافع سرشار من استفاده نمایند. من بهترین دارو براى درمان یرقان و استسقاء هستم و خوردن من شیر، عرق و ادرار را زیاد مى كند و از نقرس و روماتیسم جلوگیرى مى نماید.

من انواع زودرس خربزه هستم . در اواخر بهار و اوایل تابستان خدمت مى رسم و شما مى توانید براى رفع عطش جلوگیرى از التهاب مرا نوش جان كنید.

من چون سایر اقسام خربزه ثقیل الهضم و گرم نیستم ، و خوردن من ایجاد تخامه نمى نماید و بر عكس ملین و خنك بوده ، مناسب طبع اشخاص ‍ صفراوى مزاج مى باشم .

من سرشار از انواع ویتامین مخصوصا ویتامین هاى ((آ - ب - ث )) مى باشم و پیش از ده نوع هورمون گیاهى و آنزیم دارم ، و بسیارى از ناراحتى ها را درمان مى نمایم . من دوست كبد و مصلح كلیه ها هستم و سنگ كلیه و مثانه را خرد كرده ، خارج مى نمایم . من ضد خشكى پوست و مو مى باشم . اگر پوست شما خشك است آب مرا با شیر نجوشیده به مقدار مساوى مخلوط كرده ، روى آن بمالید. اگر موهاى خشك و شكننده دارید، مى توانید از آب من و یا بهتر است از ماده خمیرى كه بین تخمه هاى من قرار دارد، استفاده كرده موى سر خود را با آن ماساژ دهید.

خواننده عزیز، اگر قول مى دهى كه بدون جهت نویسنده ى این مقاله را متهم به گرفتن پول از میوه فروشها نكنى ، و نگویى كه از گرمك كاران پول گرفته ، و سخنان گرمك را ترجمه كرده است ، در عوض من هم رمز بزرگى را به شما خواهم گفت و شما را از یكى از مواهب طبیعى كه در نهاد من به ودیعت گذاشته شده است آگاه خواهم كرد و آهسته و در گوشى بدون آنكه میوه فروشها مطلع شوند و قیمت مرا بالا برند به شما خواهم گفت و خواهید دانست كه من داراى اكسیر جوانى هستم و هر كس از من استفاده كند عمرش برخلاف عمر من كه كوتاه است ، طولانى خواهد شد.

عده اى كه عاشق میوه هاى شیرین و معطر هستند، مرا نمى پسندند و به خوردن برادران دیگر من مثل طالبى ، دستنبو و شخته علاقمند مى باشد. آنها هم مى توانند مرا پالوده كرده با شكر و گلاب میل نمایند.

بهترین موقع خوردن خربزه ، یكى دو ساعت بعد از صرف غذا است ، ولى من غذاى اشتهاآور بوده و بایستى قبل از غذا خورده شوم .

من چاق ها را لاغر و لاغرها را چاق مى كنم و از چین و چروك صورت و پیرى زودرس جلوگیرى مى نمایم .

اگر پوست خربزه را خشك كرده ، و بكوبید، و كمى از این گرد را در آبگوشت یا حبوبات دیرپز بزنید نرم و زودپز خواهند شد، ولى پوست من این هنر را ندارد، اما در عوض ماسك زیبایى خوبى است كه مى تواند چهره ى شما را باز و شاداب نماید. براى این كار پوست مرا روى آن بكشید و بگذارید یك ربع ساعت بماند. این ماسك ضد كك و مك و لكه هاى سیاه صورت نیز مى باشد گوشت من بهترین پماد براى سوختگى است .

به كسانى كه مبتلا به حبس البول شده و قطره قطره ادرار مى كنند، توصیه نمایید كه حتما از آب من استفاده نمایند.

بخور تخمه ى من براى رفع ورمها مخصوصا ورم چشمها و سرما خوردگى مفید است ، مخصوصا اگر تخمه ى مرا نشسته با ریشه هاى آن در پوست من خشك نمایند.


کلمات کليدي : خواص گرمک - پزشک آدرس

© کپی رایت توسط : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان ایران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی (کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مطالب فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است .

نوشته شده در تاریخ : 14 خرداد ماه ، 1390 (5649 مشاهده)

[ بازگشت ]