تبلیغات پزشکان

تبلیغات شما با تعرفه مناسب

کلیک کنید

سامانه اطلاعات پزشکان تهران
مراکز ترک اعتیاد

آمارگیر سایت
خواص هلو - پزشک آدرس

اسم من ((هلو)) است !

 من ملین ، مسكن و ضد تشنگى هستم .

جوشانده گل من كرم معده و كرم كدو را دفع مى كند.

در هسته ام خواص بسیارى نهفته .

جویدن مغز هسته ام براى لثه و استحكام آن مفید است ...

اسم من هلو و از خانواده شفتالو مى باشم .
من یك میوه ى ایرانى الاصل بوده و این افتخار را دارم كه در اكثر زبانهاى زنده ، نام مرا از كلمه پرش یعنى ایران گرفته اند. انگلیسى ها به من ((پشتار))، در دانمارك به من پرسیك و در هلند به من پرسیكم ، در ایتالیا پرسیكو، در پرتغال پرسیكرا، در سوئد پرسیكدرا، و در بعضى از كشورهاى دیگر هم به نام فارسى شفتالو معروف مى باشم .

من به علت داشتن یك میوه لذیذ و آبدار از ایران به غالب نقاط عالم مهاجرت كرده ، و كشت مى شوم .

هر چند پوست كنده من لذیذتر و گواراتر است ، و زیبارویان جوان را به هلوى پوست كنده تشبیه مى كنند، معذلك به شما توصیه مى كنم كه همیشه مرا با پوست میل نمایید و لذت آنى و زودگذر را به منافع پوست من ترجیح ندهید پوست من داراى ویتامین آ و املاح گوناگون و چند آنزیم مفید است .

فرق من با سایر انواع شفتالو، نرمى و لطافت من است . از پوست و هسته به آسانى جدا مى شوم و بقدرى آبدارم كه عده اى مرا آب سفت شده مى دانند. به هر معده اى سازگار بوده ، ایجاد نفخ نمى نمایم . خیلى زود هضم بوده ، و از معده و روده ها به سرعت عبور مى نمایم .

عده اى از برادرانم مانند شلیل و شفترنگ و تنسگل هم مانند، من به آسانى هضم مى شوند، ولى كاردى و شفتالوى انجیرى كمى سفت بوده ، و دیر هضم مى باشند، و به ندرت ایجاد نفخ مى نمایند.

گل و برگ من هر دو ملین بوده ، و ادرار را زیاد مى كنند و به صورت دم كرده با شربت در بیمارى كودكان تجویز مى شوند، و براى این كار معمولا گل من بیشتر به كار مى رود.

من داراى املاح فراوان بوده و كمى از شبه فلز برم دارم و روى این اصل یكى از آفرینندگان زیبایى هستم .

من ملین - مسكن و مرطوب كننده مى باشم - تشنه را سیراب مى كنم و آنهایى كه در اثر بیمارى آب بدنشان كم شده مى توانند از من استفاده كنند - من از میوه هاى خنك بوده و سودا را درمان مى نمایم و بوى بد دهان را از بین مى برم ، اشتها و غریزه جنسى را زیاد مى كنم . آب مرا گرفته و شب در یخچال یا جاى خنك بگذارید، و صبح ناشتا با شكر یا شیر خشت كمى شیرین كرده ، نوش جان كنید و از منافع سرشار آن كه از بین بردن صفرا و مرتب شدن كار غدد داخلى است ، بهره مند گردید.

جوشانده گل من كرم معده و كرم كدو را از بین مى برد و مالیدن این جوشانده ، بعد از ازاله ى مو بر بدن زبرى و بدبویى آن را از بین برده ، پوست را نرم و لطیف مى سازد.

هسته مرا چون بسوزانند مغز نیم سوخته آن قدیمى ترین داروى التیام جراحات است و سابقا پس از ختنه كردن اطفال از آن استفاده مى كردند. خوردن شكوفه من براى زنان باردار مضر بوده و ممكن است باعث سقط جنین شود. جویدن مغز هسته شیرین من كندى دندان را از بین برده لثه ها را محكم مى نماید.


کلمات کليدي : خواص هلو - پزشک آدرس

© کپی رایت توسط : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان ایران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی (کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مطالب فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است .

نوشته شده در تاریخ : 14 خرداد ماه ، 1390 (4394 مشاهده)

[ بازگشت ]