تبلیغات پزشکان

تبلیغات شما با تعرفه مناسب

کلیک کنید

سامانه اطلاعات پزشکان تهران
مراکز ترک اعتیاد

آمارگیر سایت
فوائد به در اسرار به - پزشک آدرس
اسم من ((به )) است !

 منبع ویتامین هاى مختلف هستم .

با آش من به مبارزه با امراض معدى بروید.

پوست من براى از بین بردن چین و چروك پوست مفید است .

براى نرمى سینه و تنگ نفس مرا تجویز كنید....


آموزش پخت خورش به
اسم من به است ، به من بهى و آبى هم مى گویند و اعراب مرا ((سفرجل )) مى خوانند. زادگاه اولیه ى من ایران است و در نام لاتینى من كلمه ایرانى به چشم مى خورد. من داراى انواع جنگلى - ترش - شیرین و میخوش هستم . بهترین نوع من پیوندى است كه آنرا روى تنه ى زالزالك پیوند كرده باشند. نوع جنگلى من گس است و آنرا ((به شغال )) مى خوانند. قابل خوردن نیست ، ولى بهدانه ى آن بهتر از دانه ى پیوندى است . من داراى ویتامین هاى آ - ب و اى و پ 6 بوده داراى آهك و تانن هستم ، واز این رو براى مبتلایان به امراض سل و دق غذاى مطلوبى مى باشم . آب جوشانده و پخته ى من مقوى و قابض است ، آب میوه من كه به وسیله ماشین هاى فشارى گرفته شود، ملین بوده طبل شكم را خالى مى كند و در كوچك كردن شكم مؤ ثر است . شربت ساده ى من كه به شربت به معروف است ، براى درمان ورم روده مفید مى باشد و شربت به لیمو مقوى قلب و معده بوده ، و ایجاد سرور مى نماید. آش من غذاى گوارایى براى امراض معدى است و ((خورش ‍ به )) نیز همتاى آن مى باشد. آب میوه ى من براى معالجه اسهال خونى و خونریزى معدى تجویز شده است و دمكرده ى شكوفه ى من (سى گرم در لیتر) سرفه را تسكین مى دهد. اگر پوست میوه ى مرا پانزده روز در الكل خیس كنند، و با آب آن صورت را مالش دهند، چین و چروك را از بین مى برد.

وجود ویتامین هاى ب و پ در من سبب شده است كه اعصاب راتقویت كنم و جوانى را پایدار سازم . با آب جوشانده ى من مى توان معده - روده و رحم را شست . نوع ترش من در تقویت معده بهتر از شیرین است . نوع شیرین من مسرور كننده ، و مقوى معده و دماغ است . پیشاب را زیاد مى كند. زیاده روى در خوردن ((به ترش )) مسهل است . عصاره ى میوه من مانع خونریزى و قى و خمار و تشنگى است . یكى از پزشكان قدیم ایران معتقد است كه زیاده روى در خوردن به ((ترش )) و میخوش باعث سكسكه است . بوییدن انواع معطر من باعث تقویت روح حیوانى و نفسانى است . قى را بند مى آورد و خونریزى معده را درمان مى كند. خوردن میوه خام من مخصوصا شاداب و شیرین آن جهت تفریج و معالجه وسواس و تسكین دردسر و آبریزش بینى و تقویت كبد ومعده مفید مى باشد، اشتها را زیاد مى كند بهترین خاصیت میوه ى من حفظ جنین از سقط است و نوزاد را خوش آب و رنگ مى نمایم . میوه من بوى بد دهان را از بین مى برد. یرقان را معالجه مى نماید و التهاب معده را تسكین مى دهد و براى تسكین درد قسمت بالاى معده توصیه شده است . میوه من از ویار زنان آبستن جلوگیرى مى كند. چكاندن میوه در مجراى ادرار جهت دفع سوزش و معالجه جراحات آن مفید است . اگر میوه ى مرا زیر آتش تنورى نمایید، به حدى كه رنگ آن تیره شود و بخورید اسهال مزمن را معالجه مى كند مخصوصا اگر وسط میوه مرا خالى كرده و دانه ها را برداشته و به جاى آن جوزبو یا گذاشته باشند. مسكن تشنگى و حرارت معده است . مرباى من با آب نعناع براى جلوگیرى از قى به كار مى رود، شكوفه ى تازه من مسكن سینه - قابض و مسكن درد سر و قى كردن است . مقوى قلب ، دماغ و معده بوده ، و اثرى نیكو دارد. مرباى میوه من جهت نرم كردن و درمان سرفه و تنگ نفس ‍ سودبخش مى باشد. ضماد میوه و برگ درخت من جهت فروبردن ورمهاى گرم ، مخصوصا ورم چشم نافع است . از این ضماد مى توان براى رفع سوزش محل نیش حشرات سمى استفاده نمود. ضماد برگ من به تنهایى جهت معالجه زخمهاى چركى مفید مى باشد. كرك روى پوست من بسیار قابض است و براى گلو و آواز خوب نیست ، چنانچه آب میوه ى مرا در روغن زیتون ریخته و آنرا غلیظ نمایید، تنقیه ى آن جهت معالجه اسهال زخم معده اثر معجزه آسا دارد.


کلمات کليدي : فوائد به در اسرار به - پزشک آدرس

© کپی رایت توسط : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان ایران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی (کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مطالب فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است .

نوشته شده در تاریخ : 14 خرداد ماه ، 1390 (4741 مشاهده)

[ بازگشت ]