تبلیغات پزشکان

تبلیغات شما با تعرفه مناسب

کلیک کنید

سامانه اطلاعات پزشکان تهران
مراکز ترک اعتیاد

آمارگیر سایت
چگونه بوی بد دهان را ریشه‌کن کنیم؟هر خانم خانه‏داری دوست دارد خانه‏ای تمیز، مرتب و خوش‌بو داشته باشد. در زیر برخی از منابع معمول بو در خانه را همراه با راهکار عملی برای برطرف کردن مشکل و داشتن خانه‏ای واقعا سالم بخوانید. این نکات به شما کمک می‏کند بدون استفاده از مواد شیمیایی خانه‏ای سالم و تمیز داشته باشید.

• قارچ‏ها و کپک‏های خانگی: قارچ‏ها می‏توانند مشکلات مختلف تنفسی مانند سرفه، خس‌خس سینه، خلط و عفونت ایجاد کنند. اگر در خانه بوی کپک استشمام کردید، به جای اینکه بوی بد را با استفاده از خوش‌بوکننده‏های شیمیایی بپوشانید، علت اصلی بو را برطرف کنید. این کار در پیشگیری از بیماری‏ها و حفظ سلامت افراد خانواده موثر است.

• بو در آشپزخانه: بسیاری از بوهای بد در آشپزخانه به علت فساد مواد غذایی است، به ویژه مواد تازه‏ای مانند سیب‏زمینی و پیاز و میوه‏هایی که بیرون از یخچال نگهداری می‏شوند، ممکن است موجب انتشار بوهای نامطبوع در آشپزخانه شوند. بهتر است به جای پوشاندن بو با استفاده از خوش‌بوکننده‏ها علت اصلی بو را پیدا کرده و آن را برطرف کنید. این کار از هجوم حشرات خانگی مانند سوسک و مگس که موجب انتشار آلودگی در خانه شده و حملات آسم را تشدید می‏کنند نیز پیشگیری می‏کند.

• زباله و سطل مربوطه: توصیه می‏شود هر روز یا حداقل هر دو روز یکبار زباله‏ها را بیرون ببرید. اگر پس از بیرون بردن کیسه زباله، سطل خالی هنوز بو می‏دهد، آن را با مایع شوینده بشویید. بهتر است سطل را با آب شسته و بگذارید در نور آفتاب خشک شود. مواد شوینده بوهای اسیدی را از بین می‏برد. پس از خشک شدن زیر نور آفتاب می‏توانید مقداری سرکه سفید روی آن اسپری کنید. سرکه هم بوهای قلیایی را از بین می‏برد. این فرآیند پاک کردن کمک می‏کند باکتری و سایر عوامل بیماری‏زا نیز از بین برود، سطل زباله تمیز شده و احتمال جذب حشرات خانگی کمتر شود.

• بازرسی اتاق کودک: گاهی وقت‏ها علت پیچیدن بوهای نامطلوب در خانه، اتاق کودکان است. علت ممکن است تکه‏ای غذای مانده یا حوله خیسی که یک گوشه افتاده است، باشد. بهتر است اتاق کودکان را به‌طور منظم بررسی کرده و در صورت وجود مشکل آن را برطرف کنید.


کلمات کليدي : بانک اطلاعاتي پزشکان اطلاعات دارويي آدرس پزشکان آدرس مطب پزشک داروخانه هاي شبانه روزي آدرس بيمارستان هاي تهران مطب پزشکان تهران

© کپی رایت توسط : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان تهران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی (کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مطالب فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است .

نوشته شده در تاریخ : 21 ارديبهشت ماه ، 1390 (4706 مشاهده)

[ بازگشت ]