درد زیر شکم دو جنس است، اما علل ممکن است متفاوت باشد. درد زیر شکم مردان ممکن است به علت بیماری های مزمن، عفونت های دستگاه ادراری یا حتی شرایط دستگاه گوارش باشد. تحقیقات بر این باورند که اکثر مردان مبتلا به درد شکمی هرگز به دنبال درمان نیستند، زیرا بیشتر آنها احتمالا از داروهای بدون نسخه یا گیاهی برای کاهش درد استفاده می کنند، نه به دنبال یافتن پزشک برای کشف علت درد آنها.

  اختلالات در شکم ممکن است باعث ایجاد علائم مختلف از جمله نوع درد شود. ممکن است توجه زیادی به احساس عمومی درد در ناحیه شکم نداشته باشید، اما انواع خاصی از درد، مانند درد شدید، موضعی یا شدید، ممکن است عوارض شدید را نشان دهند و باید توسط یک حرفه پزشکی ارزیابی شود.

  درد زیر شکم مردان
  در این مقاله:

          آیا درد کمر شکمی در مردان باعث نگرانی می شود؟
          علائم درد کمر شکمی در مردان
          علل درد کمر شکمی در مردان
          چه وقت برای دیدن دکتر؟
          درمان برای درد کمر شکمی در مردان

  آیا درد زیر شکم مردان باعث نگرانی می شود؟

  به طور کلی، هر نوع درد شکمی باعث نگرانی می شود، اما مهم است که قادر به شناسایی یک مسئله جدی در مقایسه با یک بیماری جدی تر باشیم. مفید است که توجه داشته باشید به شدت درد شکم و همچنین هر گونه خاص از تجربه خود را به پزشک در صورت نیاز بگویید. آیا درد شما ناگهانی و شدید است؟ یا خفیف و طولانی؟ متناوب اینها همه سوالاتی هستند که باید برای کمک به سنجیدن نوع درد شما پاسخ داده شوند.

  دانستن زمانی که درد شروع شده و مدت زمان آن مهم است، به عنوان درد چند ماه قبل از اینکه شما در واقع به دنبال درمان باشید، ممکن است نادیده گرفته شود. با توجه به اینکه درد شکم، مانند سرفه یا عطسه، و نیز چاقی کاهش می یابد، ممکن است به پزشک کمک کند که تشخیص را محدود کند.

  در حالی که درد شکمی خفیف که با چیزی که شما می توانید تشخیص دهید – خوردن غذای فاسد و یا داشتن اسهال – معمولا باعث نگرانی نمی شود، در صورت شک بودن، از پزشک محلی خود برای کسب نظر متخصص خود بیاموزید.
  علائم درد کمر شکمی در مردان

  علائم ممکن است از فرد به فرد متفاوت باشد، با اختلالات شدید درد شکمی و یا درد روی پای راست دارای علائم خاصی است که ممکن است تحقیقات بیشتری لازم باشد. بعضی از علائم زیر ممکن است با درد شکمی شما همراه باشد:

      یبوست
      اسهال
      گاز
      سوء هاضمه
      تهوع با استفراغ یا بدون آن
      فورا نیاز به مدفوع دارد
      درد بدن
      تب
      اسپاسم عضلانی
      درد در طی رابطه جنسی
      احساس درد یا سوزش در هنگام ادرار
      درد، بی حسی یا سوزش
      جرم قابل لمس در شکم یا لگن
      راش
      کاهش وزن نامعلوم
      تغییر در سطح آگاهی
      تب بسیار بالا (بیش از ۱۰۱ ℉)
      عدم توانایی حرکات روده ای، به ویژه اگر همراه با استفراغ باشد
      تاکیکاردی (ضربان قلب سریع)
      رطوبت شکم
      درد شدید شکمی / درد ناگهانی شدید
      تروما به شکم
      استفراغ خون
      خونریزی از رکتوم
      مدفوع خونین

  علل درد کمر شکمی در مردان

  علت درد کمر شکمی در مردان می تواند متفاوت باشد، بنابراین مهم است که تمام نشانه هایی که تجربه می کنید را ثبت کنید تا بتوانید درد خود را برای پزشک توضیح دهید اگر نیاز به مراقبت های پیشرفته تر دارید. برخی از علل رایج موارد زیر عبارتند از:

  یبوست: یک پدیده بسیار رایج است که سیستم گوارش دشواری تخلیه روده است و گسترش روده با مواد زائد به عنوان درد شکم بیان می شود. به طور معمول درد در ناحیه شکمی پایین سمت راست احساس می شود.

  آپاندیسیت: یک مشکل نسبتا شایع است که می تواند در افراد بین ۱۱ تا ۴۰ سال دیده شود. در اینجا درد شکم اغلب در سمت راست پایین سمت چپ و با استفراغ، تب بالا و از دست دادن اشتها همراه است.

  منبع: سیمای سلامت

ارسال دیدگاه

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت پزشک آدرس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و توسعه : تیم پشتیبانی پزشک آدرس